sobota, 16 października 2021r.

Dotacja dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dworszowicach Pakoszowych

3 października 2019

przez  Łukasz Kucharski

W dniu dzisiejszym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie miała miejsce uroczystość wręczenia dotacji dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Jedną z jednostek, które otrzymały dofinansowanie jest OSP Dworszowice Pakoszowe. Na zadanie pod nazwą „Doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Dworszowice Pakoszowe” nasi druhowie otrzymali 35 tys. zł i jest to 80% wartości kosztów kwalifikowanych. W ramach dotacji OSP Dworszowice Pakoszowe zostanie doposażona m .in. w agregat prądotwórczy, komplety ubrań specjalistycznych, hełmów strażackich, ubrań koszarowych, radiotelefony, zbiornik przenośny na wodę, kombinezon ochronny przed owadami, prądownicę wodną, tłumicę, pilarkę do drewna, piłę tarczową do stali i betonu, motopompę, sprzęt do oświetlenia. Dotacja pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Umowę dofinansowania z ramienia OSP podpisali Prezes Stanisław Juszczyk oraz Skarbnik Barbara Kurzac. W uroczystości podpisania umów udział brali posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Antoni Macierewicz i Krzysztof Ciebiada. Prezesowi towarzyszyli Wójt Gabriel Orzeszek oraz radny Artur Zięba i Jacek Wielgosik. Szczególnie podziękowania kierujemy w kierunku posła Ciebiady, który aktywnie przyczynił się do otrzymania dofinansowania przez naszą jednostkę.

Ostatnia zmiana: 3 października 2019

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij