poniedziałek, 16 maja 2022r.

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dworszowicach Pakoszowych najlepsi w gminie

26 sierpnia 2019

przez  Łukasz Kucharski

W sobotę 24 sierpnia odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze. Pogoda sprzyjała rywalizacji do której stanęły: OSP Bogumiłowice, OSP Chorzenice, OSP Dworszowice Pakoszowe i OSP Sulmierzyce. Sędzią głównym zawodów był aspirant Mariusz Wnuczek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie.

Zawody zostały przeprowadzone w zaciętej ale sportowej atmosferze. Pierwszą konkurencję tj. sztafetę pożarniczą zwyciężyła OSP Dworszowice Pakoszowe z wynikiem 45 pkt, OSP Sulmierzyce straciła do zwycięzców tylko jedną sekundę co zapowiadało emocje w kolejnej konkurencji tj. ćwiczeniach bojowych. W tej konkurencji bezkonkurencyjni okazali się druhowie OSP Dworszowice Pakoszowe z wynikiem 45 pkt, kolejne miejsca zajęły OSP Sulmierzyce (61 pkt) i OSP Bogumiłowice (73 pkt).

Klasyfikacja generalna niedzielnych zawodów przedstawia się następująco:
I miejsce – OSP Dworszowice Pakoszowe – 109 pkt,
II miejsce – OSP Sulmierzyce – 126 pkt,
III miejsce – OSP Bogumiłowice – 153 pkt.

Na zakończenie zawodów Wójt Gminy oraz sędzia główny zawodów podziękowali za sportową postawę i zaciętą rywalizację oraz wręczyli nagrody. Przyłączamy się do życzeń wójta aby nasi druhowie mieli jak najmniej okazji do sprawdzania swoich umiejętności podczas akcji ratujących życie i zdrowie. Zapraszamy do obejrzenia galerii z zawodów:

Ostatnia zmiana: 26 sierpnia 2019

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij