środa, 4 sierpnia 2021r.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w Urzędzie Stanu Cywilnego w Sulmierzycach

13 czerwca 2017

przez  Łukasz Kucharski

W dniu 5 czerwca 2017 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Sulmierzycach odbyła się uroczystość jubileuszowa połączona z wręczeniem medali nadanych przez Prezydenta RP „Za długoletnie pożycie małżeńskie” dla ośmiu par małżeńskich z terenu gminy Sulmierzyce, które w związku małżeńskim przeżyły  pół wieku.

Jubileusz świętowali Państwo: Cecylia i Jan Bęczkowscy z Woli Wydrzynej, Zofia i Włodzimierz Bistuła z Sulmierzyc, Helena i Ryszard Koch z Piekar, Barbara i Stanisław Kowalscy z Bogumiłowic, Danuta i Jan Pacak z Sulmierzyc, Anna i Ryszard Raszewscy z Sulmierzyc, Wiesława i Stanisław Rogalewicz z Sulmierzyc, Zdzisława i Jan Stobieccy z Ksawerowa.

„50 lat temu przyrzekaliście sobie Państwo dożywotnią miłość, wierność, szacunek i opiekę.  Przyrzeczenia tego dotrzymaliście pomimo wielu złożonych zdarzeń losowych więc dziś możecie świętować swój jubileusz” – tymi słowami powitała jubilatów Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Sulmierzycach  Pani Małgorzata Michalak.

Medale, gratulacje oraz kwiaty wręczył jubilatom Wójt Gminy Sulmierzyce Pan Gabriel Orzeszek wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy w Sulmierzycach Panem Tadeuszem Kruszyńskim i Sekretarzem Gminy Sulmierzyce Panią Anną Szydłowską .

Wznosząc toast na cześć jubilatów Wójt Gminy podkreślił jak wielkim wydarzeniem jest taka rocznica, gdyż Złote Gody to dzień wspomnień i refleksji nad tak pięknym jubileuszem. Jubilaci w trakcie uroczystości złożyli sobie nawzajem podziękowanie za dotychczasowe, trwałe małżeństwo i przyrzekali, że uczynią wszystko, aby było ono nadal szczęśliwe.

Zdjęcia E. R. Palutkiewicz:

Ostatnia zmiana: 13 czerwca 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij