poniedziałek, 17 stycznia 2022r.

150 tys. pozyskane na utworzenie Klubu Seniora

25 marca 2019

przez  Łukasz Kucharski

Gmina Sulmierzyce pozyskała 150.000,00 zł z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na utworzenie Klubu Seniora w ramach programu „Senior +”. Podczas briefingu prasowego, który odbył się 20 marca w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim, poświęconemu rządowym programom społecznym Minister Elżbieta Rafalska wręczyła Skarbnik naszej gminy Ewie Bęczkowskiej promesę na utworzenie klubu.

W spotkaniu oprócz Minister Rafalskiej uczestniczyli rzecznik Rządu RP Minister Joanna Kopcińska, wojewoda łódzki Zbigniew Rau oraz dyrektor oddziału I Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi Romana Mierzejewska.

Oprócz naszej gminy promesy otrzymało 12 innych samorządów z terenu województwa łódzkiego. Sulmierzycki Klub Seniora jeszcze bardziej przyczyni się do rozwoju społeczności seniorów prężnie działających w naszej gminie. Seniorzy zyskają miejsce, w którym będą mogli aktywnie działać, spotkać się i rozwijać swoje pasje.

Klub zostanie wyposażony m. in. w sprzęt RTV, komputer z dostępem do Internetu, sofy, kanapy, stoły, krzesła. Zostaną przygotowane pomieszczenia specjalistyczne wraz ze sprzętem. Harmonogram realizacji zadania przewiduje zakończenie robót, zakup sprzętu i wyposażenia jeszcze w tym roku.

Ostatnia zmiana: 25 marca 2019

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij