wtorek, 25 stycznia 2022r.

Blisko 2 mln złotych pozyskane na zagospodarowanie zabytkowego założenia parkowego w Chorzenicach

9 stycznia 2019

przez  Łukasz Kucharski

Gmina Sulmierzyce pozyskała środki na realizację projektu pn.: “Zagospodarowanie zabytkowego założenia parkowego w Chorzenicach poprzez przywrócenie i zwiększenie potencjału przyrodniczego oraz nadanie ekologicznych funkcji dydaktycznych”, który polega na wprowadzeniu nasadzeń roślin chronionych i zagrożonych wyginięciem z Czerwonej Księgi Roślin, budowie infrastruktury związanej ze stworzeniem warunków do ochrony oraz przywrócenia właściwego stanu przyrodniczego zabytkowego założenia parkowego w Chorzenicach oraz nadanie ekologicznych funkcji dydaktycznych poprzez:

  • Utwardzenie ciągów komunikacyjnych – ścieżek i traktów przyrodniczo-edukacyjnych,
  • Renowację zbiornika wodnego (zagospodarowanie wraz z nasadzeniami roślinnością chronioną i zagrożoną wyginięciem)
  • Utworzenie kaskady wodnej z wykorzystaniem roślin chronionych i zagrożonych wyginięciem,
  • Montaż dwóch drewnianych altan dydaktycznych obsadzonych roślinami chronionymi i zagrożonymi wyginięciem,
  • Utworzenie terenów zielonych (zagospodarowanie wraz z nasadzeniami) stylizowanych na założenia pierwotne zespołu dworskiego z roślinnością chronioną i zagrożoną wyginięciem,
  • Montaż elementów małej architektury (ławki, kosze na odpady, stojaki na rowery, trejaż, siedzisko gabionowe, tablice i tabliczki przyrodniczo-edukacyjne, donice z roślinnością chronioną i zagrożoną wyginięciem).
  • Środki finansowe w wysokości 1.976.529,89 zł udało się pozyskać z Regionalnego Programu Opearcyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 w ramach Działania V.4 Ochrona przyrody.
  • Wartość całego projektu to 2.981.837,56 zł

Link do listy projektów wybranych do dofinansowania w ramach RPO:

https://rpo.lodzkie.pl/images/2019/13-wybr-do-dofin-5.4.1/wybr-do-dofin.pdf

Projekt zagospodarowania terenu (pdf): Zagospodarowanie terenu

Ostatnia zmiana: 9 stycznia 2019

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij