poniedziałek, 16 maja 2022r.

ceidg

11 lipca 2011

przez  admin

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY! Od dnia 1 lipca 2011 r. obowiązują nowe przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz nowy formularz wniosku do rejestracji działalności gospodarczej CEIDG-1 w miejsce dotychczasowego formularza EDG-1.

 

 

Wnioski można złożyć samodzielnie – w formie elektronicznej – wypełniając formularz elektroniczny, który jest dostępny na stronie internetowej www.ceidg.gov.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej Ministra Gospodarki lub za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej – i przesyłając go bezpośrednio do CEIDG.

Jeżeli składasz wniosek w Urzędzie Gminy w Sulmierzycach, twoja tożsamość zostanie sprawdzona na podstawie dokumentu tożsamości. Przed udaniem się do Urzędu możesz jednak wypełnić wniosek on-line bez logowania i wydrukować go lub zapamiętać jego numer.  W ten sposób urzędnik szybciej odnajdzie twój wniosek w systemie i sprawdzi twoje dane.

Przejdź do składania wniosku

Jeśli wniosek o wpis do CEIDG będzie niepoprawny to gdy został złożony on-line – system CEIDG poinformuje niezwłocznie o niepoprawności wniosku na podany adres email, a gdy został złożony w Urzędzie Gminy – organ Gminy wzywa do skorygowania lub uzupełnienia wniosku w terminie 7 dni roboczych.

Jeżeli składasz wniosek on-line możesz to zrobić za pomocą podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego i w ten sposób zalogować się do systemu CEIDG. Przed pierwszym logowaniem musisz założyć konto przechowujące twoje podstawowe dane, co przyśpiesza proces obsługi.

Przejdź do zakładania konta

Organ gminy nie dokonuje wpisów w CEIDG, ponieważ nie jest organem ewidencyjnym. Zaświadczenia o wpisie w CEIDG mają formę elektroniczną, a informacje o przedsiębiorcy są ogólnie dostępne na stronie internetowej www.ceidg.gov.pl.
Organ gminy nie wydaje zaświadczeń przedsiębiorcom figurującym w CEIDG. Organ gminy wydaje zaświadczenia w formie papierowej jedynie na żądanie tych przedsiębiorców, którzy zakończyli swoją działalność gospodarczą przed 1 lipca 2011 roku. Zaświadczenia te podlegają opłacie skarbowej w wysokości 17 zł. Organy administracji publicznej nie mogą się domagać od przedsiębiorców okazywania, przekazywania lub załączania do wniosków zaświadczeń o wpisie w CEIDG.

Punkt potwierdzający profil zaufany został otwarty przy Urzędzie Skarbowym w Pajęcznie przy ulicy 1-go Maja 9.

 

Ostatnia zmiana: 11 lipca 2011

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij