wtorek, 25 stycznia 2022r.

Dotacja dla Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach na zakup książek

22 sierpnia 2017

przez  Łukasz Kucharski

Informujemy, że Wójt Gminy podpisał umowę z Wojewodą Łódzkim reprezentowanym przez Łódzkiego Kuratora Oświaty, której przedmiotem jest udzielenie Gminie Sulmierzyce dotacji na zakup książek nie będących podręcznikami do biblioteki szkolnej w Sulmierzycach w ramach Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

Do końca roku w ramach dotacji Szkoła otrzyma 12.000,00 zł przy wkładzie własnym 3.000,00 zł. Oprócz środków finansowych, które zostaną przeznaczone na zakup książek w ramach projektu zostanie przeprowadzonych szereg inicjatyw mających na celu popularyzacje czytelnictwa wśród uczniów sulmierzyckiej podstawówki: spotkania autorskie, warsztaty, lekcje z udziałem lokalnych twórców, częste wizyty uczniów w Gminnej Bibliotece Publicznej, organizowanie happeningów promujących czytanie i angażujących lokalną społeczność i wiele innych.

Jest to kolejne dofinansowanie otrzymane przez tą szkołę. W roku szkolnym 2015/2016 również w ramach Rządowego projektu „Książki Naszych Marzeń” szkolna biblioteka zakupiła kilkadziesiąt nowych tytułów spełniających oczekiwania młodych czytelników.

Koordynatorem projektu jest nauczyciel bibliotekarz w sulmierzyckiej szkole Pani Krystyna Pietrzyk.

Ostatnia zmiana: 23 sierpnia 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij