poniedziałek, 16 maja 2022r.

Festyny

Festyn w Eligiowie

W sobotę 13 lipca odbył się kolejny już festyn rodzinny w Eligiowie. Podobnie jak w zeszłym roku dzieci mogły wyszaleć się na dmuchanej zjeżdżalni i w suchym basenie. Dorośli natomiast bawili się słuchając zespołu Contra, który grał do późnych godzin wieczornych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs strzelania w konkurencji karabin pneumatyczny przeprowadzony przez Klub Strzelectwa Sportowego 10-ka z Radomska. W ramach imprezy plenerowej dzień wcześniej przeprowadzony został sołecki turniej bilarda którego zwycięzcą został Adam Kisiołek. O podniebienia uczestników zadbali tym razem przedstawiciele stowarzyszenia Niezniszczalni, serwując wyśmienite potrawy z grilla oraz domowe wypieki.

 

 

Festyn “Pożegnanie lata” w Dworszowicach Pakoszowych

W piękną, gorącą, sierpniową sobotę na parkingu przy OSP w Dworszowicach Pakoszowych o godzinie 16.00 rozpoczął się kolejny festyn organizowany przez Gminę Sulmierzyce. Na gości i mieszkańców czekało mnóstwo atrakcji. Dla dzieci przygotowane zostały „suchy basen” oraz dmuchaniec i mały zamek. Kolejny już raz swoje znakomite umiejętności kucharskie zaprezentowały działające na terenie gminy stowarzyszenia. Tym razem o podniebienia uczestników zadbały stowarzyszenia „Dobra Wola” i „Niezniszczalni” oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Piekar.

Do tańca swoim repertuarem muzycznym porwał zespół Contra, który zakończył swój występ o godzinie dwudziestej trzeciej. W sobotnie popołudnie na imprezie gościł również zaprzyjaźniony klub Strzelecka „10”, który dla wszystkich chętnych zorganizował konkurs w strzeleniu z karabinu pneumatycznego. Najlepsi w trzech kategoriach: mężczyzn, kobiet i dzieci, odebrali pamiątkowe dyplomy.

 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij