sobota, 16 października 2021r.

Gmina Sulmierzyce czwartą gminą w Polce pod względem wydatków inwestycyjnych!

12 października 2018

przez  Łukasz Kucharski

Gmina Sulmierzyce zajęła czwarte miejsce w rankingu pisma samorządowego Wspólnota „Wydatki inwestycyjne samorządów” w kategorii gminy wiejskie w latach 2015 – 2017. Jest to kolejny rok z rzędu, w którym Sulmierzyce plasują się w czołówce tego zestawienia.

Ranking Wspólnoty prowadzony jest od kilkunastu lat. Stanowi wymierny i niezależny wskaźnik poziomu realnych inwestycji samorządów w Polce. Bazuje on na sprawozdaniach Ministerstwa Finansów oraz Głównego Urzędu Statystycznego.

Wyróżnienie odebrała w imieniu Wójta Kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych Agnieszka Starostecka na XVI Samorządowym Forum Kapitału i Finansów, które odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Gmina Sulmierzyce nie zwalnia tempa – właśnie trwają pracę budowlane w ramach programu „Walory Krainy Wielkiego Łuku Warty podstawą rozwoju turystyki kulturowej i aktywnej w gminie Sulmierzyce” – właśnie przeprowadzana jest rewitalizacja parku w Sulmierzycach, budowa ścieżki pieszo-rowerowej w kierunku Chorzenic, trwają również prace przy targowisku w Sulmierzycach.

Wykaz inwestycji z ostatnich czterech lat dostępny jest do pobrania pod poniższym linkiem:

Inwestycje w Gminie Sulmierzyce – 2015 – 2018

Ostatnia zmiana: 12 października 2018

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij