poniedziałek, 16 maja 2022r.

I Targi Rolno-Ogrodnicze w Sulmierzycach

16 maja 2019

przez  Paulina Telenga

W niedzielę 12 maja na nowym targowisku gminnym w Sulmierzycach odbyły się I Targi Rolno-Ogrodnicze. Pomimo deszczowej pogody cieszyły się one dużym zainteresowaniem i były doskonałą okazją do zaopatrzenia się w towary, które pomogą w zagospodarowaniu przydomowego ogrodu.

Przybyłych gości powitał Wójt Gminy Sulmierzyce Gabriel Orzeszek oraz Przewodniczący Rady Gminy Sulmierzyce Tadeusz Kruszyński. Imprezę uświetniła obecność Przewodniczącej Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwony Koperskiej, która w ciepłych słowach skomentowała działalność Wójta, rozwój naszej gminy oraz pomysł organizacji targów. Przekazała również informację o zakwalifikowaniu do dofinansowania wniosku gminy Sulmierzyce, w ramach którego otrzymamy 90 tys. zł dotacji na remont boiska piłkarskiego wraz z instalacją systemu nawadniania.

W wydarzeniu udział wzięli przedsiębiorcy posiadający w swoim asortymencie byliny, sadzonki drzew i krzewów ozdobnych, sadzonki drzew owocowych, cebulki kwiatowe, sprzęt ogrodniczy, systemy nawadniające, maszyny i narzędzia rolnicze, małą architekturę ogrodową, produkty tradycyjne i regionalne, czy rękodzieło. Odwiedzający mogli skorzystać z bogatej oferty, którą zaprezentowało ponad 60 wystawców.

Ale to nie wszystko… Podczas targów można było również degustować lokalne potrawy przygotowane przez stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich. Przygotowano także ciekawy program artystyczny. Na scenie swój repertuar zaprezentowały okoliczne zespoły folklorystyczne – Trębaczewianie, Jankowskie Wolanki i Kiełczygłowianie. Wystąpiły także orkiestry z Miasta Sulmierzyce i Gminy Sulmierzyce. Ponadto można było podziwiać pokazy tańca w wykonaniu Czadersów, Mini Czadersów oraz Mażoretek ze Strzelec Wielkich.

Zapraszamy do Sulmierzyc za rok!

Ostatnia zmiana: 16 maja 2019

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij