poniedziałek, 18 października 2021r.

Informacja dla podmiotów prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych

16 sierpnia 2013

przez  admin

INFORMACJA DLA PODMIOTÓW GOSPODARCZYCH PROWADZĄCYCH SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH

Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie przypomina o przestrzeganiu przepisów dotyczących sprzedaży napojów alkoholowych zawartych w Rozdziale 3 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:

art. 43 ust. 1 – Kto sprzedaje lub podaje napoje alkoholowe w wypadkach, kiedy jest to zabronione, albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom podlega grzywnie.

Naruszenie powyższego przepisu karnego stanowi przestępstwo i orzekanie w takich sprawach następuje na podstawie przepisów o postępowaniu karnym. Przykładem naruszenia tego przepisu jest sprzedaż bądź podanie napoju alkoholowego osobie nieletniej. Osobą nieletnią jest osoba, która nie ukończyła lat 18 (art. 1 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich).

Ostatnia zmiana: 16 sierpnia 2013

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij