poniedziałek, 16 maja 2022r.

Informacja – Ekologiczne ciepło w Gminie Sulmierzyce – wymiana źródeł ciepła w 91 budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Sulmierzyce

26 stycznia 2018

przez  Łukasz Kucharski

Wójt Gminy Sulmierzyce informuje mieszkańców, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi przyznał Gminie Sulmierzyce dofinansowanie w wysokości 1.696.241,00 zł brutto w formie pożyczki do zadania:

„Ekologiczne ciepło w Gminie Sulmierzyce – wymiana źródeł ciepła w 91 budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Sulmierzyce”.

Wartość ogólna zadania: 1.804.716,88 zł

W ramach zadania Gmina Sulmierzyce udziela dotacji celowej właścicielom budynków mieszkalnych usytuowanych na terenie gminy Sulmierzyce na wymianę istniejących źródeł ciepła na kotły opalane biomasą (pelletem), gazem płynnym i olejem opałowym wraz z niezbędną armaturą, tj. czopuchem, zestawem pomp wymaganych do prawidłowego funkcjonowania i obiegu instalacji c.o., zaworu trój-/czwórdrogowego, zaworu przelotowego i zwrotnego, zespołu rurowego w obrębie kotłowni, izolacji rurociągów, montażu naczynia wzbiorczego, zaworu bezpieczeństwa, osprzętu niezbędnego do zainstalowania nowego źródła ciepła, zbiornika na paliwo przy wymianie na kocioł gazowy i olejowy, oraz demontażu starego źródła ciepła.

Dotacja udzielana i rozliczana jest na podstawie „Regulaminu udzielania dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Sulmierzyce na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła i zakupu wraz z montażem odnawialnych źródeł energii w celu ograniczenia niskiej emisji na terenie Gminy Sulmierzyce” stanowiącego załącznik do uchwały Nr XXXV/209/2017 Rady Gminy w Sulmierzycach z dnia 28 kwietnia 2017 r. ( z późniejszymi zmianami).

Link do strony WFOŚiGW w Łodzi: www.zainwestujwekologie.pl

Ostatnia zmiana: 26 stycznia 2018

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij