sobota, 16 października 2021r.

Informacja o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w uprawach rolnych w związku z suszą

4 lipca 2019

przez  Paulina Telenga

Wójt Gminy Sulmierzyce informuje, iż w związku z wystąpieniem wysokich temperatur oraz długotrwałą suszą, zaistniała możliwość składania wniosków o oszacowanie szkód w uprawach rolnych na terenie Gminy Sulmierzyce.

Straty mogą być szacowane na kategoriach gleb I (tzn.: piasek luźny, piasek luźny pylasty, piasek słabo gliniasty, piasek słabo gliniasty pylasty) w uprawach krzewów owocowych, zbóż ozimych i zbóż jarych, kukurydzy na ziarno i kiszonkę, rzepaku i rzepiku oraz roślin strączkowych oraz na kategoriach gleb II (tzn.: piasek gliniasty lekki, piasek gliniasty lekki pylasty, piasek gliniasty mocny, piasek gliniasty mocny pylasty) w uprawach krzewów owocowych, zbóż ozimych i zbóż jarych oraz rzepaku i rzepiku zgodnie z monitoringiem na podstawie raportu suszy prowadzonego przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. Straty szacowane będą również na łąkach i pastwiskach – pokos II.

Wnioski o oszacowanie szkód  należy składać do 19.07.2019 r. Dostępne są one w Urzędzie Gminy w Sulmierzycach – w pokoju nr 15 lub na naszej stronie: www.sulmierzyce.info oraz na stronie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego: https://www.lodzkie.eu/page/5352,szacowanie-szkod-w-gospodarstwach-rolnych-w-2019-r.html.

Wymagane dokumenty:

¨ Wniosek rolnika o oszacowanie szkód przez komisję w gospodarstwie rolnym

¨Oświadczenie nr 1 o strukturze upraw i poniesionych szkodach

¨Oświadczenie nr 2 o produkcji zwierzęcej towarowej (sprzedanej) i poniesionych szkodach

¨Oświadczenie nr 4b o poniesionych szkodach w uprawach trwałych

Dodatkowo, celem udokumentowania podanej powierzchni upraw rolnych należy załączyć wydruk złożonego w ARiMR wniosku o przyznanie płatności na rok 2019.

UWAGA!
Wnioski o oszacowanie strat należy złożyć przed zbiorem danej uprawy. Wnioski obejmujące nieruchomości po zbiorze, nie będą szacowane przez Komisję. 

Ostatnia zmiana: 4 lipca 2019

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij