piątek, 28 stycznia 2022r.

Miłość na medal – przeżyli razem pół wieku

24 maja 2018

przez  Łukasz Kucharski

Sakramentalne “TAK” przyrzekali sobie 50 lat temu. Jubileusz Złotych Godów, który odbył się w dniu 21 maja 2018 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Sulmierzycach świętowało 9 par małżeńskich z terenu gminy Sulmierzyce. Jubilaci zgromadzili się, aby odebrać medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, będące ukoronowaniem pięćdziesięcioletniego pożycia małżeńskiego. Medal ma kształt sześcioramiennej gwiazdy, z jednej strony widnieje napis “ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE” a z drugiej dwie srebrzyste róże.

To była wzruszająca uroczystość. „50 lat temu przyrzekaliście sobie Państwo dożywotnią miłość, wierność, szacunek i opiekę. Przyrzeczenia tego dotrzymaliście pomimo wielu złożonych zdarzeń losowych więc dziś możecie świętować swój jubileusz” – tymi słowami powitała jubilatów Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Sulmierzycach Pani Małgorzata Michalak.

Jubileusz świętowali Państwo: Danuta i Marian Brzozowscy z Dworszowic Pakoszowych, Barbara i Zbigniew Kubas z Marcinowa, Kazimiera i Franciszek Kapłon z Sulmierzyc, Bernarda i Zdzisław Kowalscy z Dworszowic Pakoszowych, Maria i Ryszard Musiał ze Stanisławowa, Jadwiga i Tadeusz Dzierżanowscy z Sulmierzyc, Zofia i Henryk Włodarczyk z Sulmierzyc, Danuta i Stanisław Szala z Dworszowic Pakoszowych, Teresa i Krzysztof Loręccy z Sulmierzyc.

Medale, gratulacje oraz kwiaty wręczył jubilatom Wójt Gminy Sulmierzyce Pan Gabriel Orzeszek wraz z Przewodniczącym Rady Gminy w Sulmierzycach Panem Tadeuszem Kruszyńskim oraz Skarbnikiem Gminy Panią Ewą Bęczkowską.

Wznosząc toast na cześć jubilatów Wójt Gminy podkreślił jak wielkim wydarzeniem jest taka rocznica, gdyż Złote Gody to dzień wspomnień i refleksji nad tak pięknym jubileuszem. Jubilaci w trakcie uroczystości złożyli sobie podziękowanie za dotychczasowe, trwałe małżeństwo i przyrzekali, że uczynią wszystko, aby było ono nadal szczęśliwe.

Ostatnia zmiana: 24 maja 2018

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij