sobota, 16 października 2021r.

Nagrody Wójta Gminy za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej – fotorelacja

4 sierpnia 2017

przez  Łukasz Kucharski

W piątek, 28 lipca 2017 r. podczas XXXVIII sesji Rady Gminy w Sulmierzycach nastąpiło uroczyste wręczenie Nagród Wójta Gminy Sulmierzyce za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sulmierzycach. Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się występem Gminnej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Piotra Janika.

Gratulacje, nagrody i okolicznościowe dyplomy z rąk Wójta Gminy – Gabriela Orzeszka oraz Przewodniczącego Rady Gminy – Tadeusza Kruszyńskiego otrzymali członkowie Gminnej Orkiestry Dętej w Sulmierzycach oraz twórcy ludowi – Henryk Chałubiec, Jerzy Kacprowski oraz Dariusz Kuśmierek. Wszystkich tegorocznych laureatów było 27 a łączna kwota wypłaconych nagród sięgnęła 12 300 zł.

Wójt oraz Przewodniczący Rady Gminy, w swoich przemówieniach do zgromadzonych, dziękowali nagrodzonym za ich pracę, trud i zaangażowanie, podkreślili także ich wkład w upowszechnianie kultury, aktywizację lokalnej społeczności i promocję gminy zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Ponadto podziękowali Orkiestrze za uświetnianie swoimi występami wszelkiego rodzaju uroczystości gminnych. Wyrazili również nadzieję, że w miarę upływu czasu będą się ujawniać kolejne utalentowane osoby z naszej gminy, z których będziemy mogli być równie dumni. Natomiast obecni na uroczystym spotkaniu zaproszeni goście podkreślali rolę rodzimej kultury i tradycji, z której się wywodzimy, w kształtowaniu pozytywnych postaw wśród młodych ludzi.

Ostatnia zmiana: 4 sierpnia 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij