wtorek, 21 września 2021r.

Nagrody Wójta Gminy za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej – fotorelacja

17 sierpnia 2018

przez  Łukasz Kucharski

W piątek, 10 sierpnia 2018 r. podczas LIII sesji Rady Gminy w Sulmierzycach nastąpiło uroczyste wręczenie Nagród Wójta Gminy Sulmierzyce za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sulmierzycach. Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się występem Gminnej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Piotra Janika.

Gratulacje, nagrody i okolicznościowe dyplomy z rąk Wójta Gminy – Gabriela Orzeszka oraz Przewodniczącego Rady Gminy – Tadeusza Kruszyńskiego otrzymali członkowie Gminnej Orkiestry Dętej w Sulmierzycach oraz lokalni twórcy: rzeźbiarz Henryk Chałubiec, malarz Jerzy Kacprowski oraz poeta Dariusz Kuśmierek. Wszystkich tegorocznych laureatów było 22 a łączna kwota wypłaconych nagród sięgnęła 11 900 zł.

Wójt oraz Przewodniczący Rady Gminy, w swoich przemówieniach do zgromadzonych, dziękowali nagrodzonym za ich pracę, trud i zaangażowanie, podkreślili także ich wkład w upowszechnianie kultury, aktywizację lokalnej społeczności i promocję gminy zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Ponadto podziękowali Orkiestrze za uświetnianie swoimi występami wszelkiego rodzaju uroczystości gminnych. Wyrazili również nadzieję, że w miarę upływu czasu będą się ujawniać kolejne utalentowane osoby z naszej gminy, z których będziemy mogli być równie dumni.

Gratulujemy laureatom!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości:

Ostatnia zmiana: 17 sierpnia 2018

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij