piątek, 15 października 2021r.

Pomoc klęskowa dla rolników

9 października 2018

przez  Łukasz Kucharski

Przypominamy rolnikom, którzy złożyli wniosek o szacowanie szkód w gospodarstwie rolnym spowodowanych suszą oraz odebrali protokół z szacowania szkód, iż do 31.10.2018 r. do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego, można składać wnioski o udzielenie pomocy finansowej.

Stawka pomocy wynosi 1 tys. zł do 1 ha, w przypadku szkód powstałych w uprawach rolnych  wynoszących co najmniej  70%  danej uprawy na powierzchni występowania tej uprawy oraz  500 zł do 1 ha powierzchni upraw, w  przypadku szkód powstałych w uprawach rolnych  wynoszących co najmniej  30% danej uprawy i  mniej niż 70% danej uprawy na powierzchni występowania tej uprawy. Do wniosku o pomoc trzeba dołączyć m.in. kopię protokołu oszacowania szkód, zawierającego informacje o powierzchni upraw, w których te szkody powstały.

Do pobrania:

  1. Wniosek (pdf)
  2. Wniosek edytowalny (xlsx)
  3. Dodatkowe tabele do wniosku (xlsx)
  4. Instrukcja wypełniania wniosku

Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 34/ 311 39 07 oraz na stronie ARiMR pod adresem http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/rusza-pomoc-dla-rolnikow-ktorzy-poniesli-straty-spowodowane-susza.html

Ostatnia zmiana: 9 października 2018

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij