Gmina Sulmierzyce przystąpiła do realizacji wieloletniego (2024 – 2028) programu ogłoszonego przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Posiłek w szkole i w domu ” na rok 2026. Gmina otrzymała na rok 2026 dotację w wysokości 64854,00 zł. Gmina, zgodnie z programem, jest zobowiązana ponieść koszty w wys. min. 40% całości zadania. Realizatorem programu w gminie Sulmierzyce jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
Adresatami programu są w szczególności rodziny z dziećmi, osoby starsze i samotne.

Ostatnia zmiana: 3 czerwca 2026
