poniedziałek, 16 maja 2022r.

Rada wybrała propozycję herbu

25 sierpnia 2011

przez  admin

Rada wybrała propozycję herbu
W dniu 18.08.2010r podczas obrad sesji Rady Gminy przedstawiciel zespołu specjalistów pracujących nad przygotowaniem herbu dla Gminy Sulmierzyce przedstawił Radnym propozycję wraz z merytorycznym uzasadnieniem historycznym.

 

 

W wyniku wykonanych prac przedstawiono cztery projekty. Radni  podczas obrad wybrali propozycję z podkową i krzyżem symbolizujące dawny miejscowy ród Jastrzębców. Nad podkową umieszczona jest natomiast lilia odwołująca się do kultu maryjnego. Radni wybrali także projekt flagi (niebieska z godłem przy drzewcu oraz dwoma paskami  – białym i żółtym  u dołu). Projekt herbu i flagi zostaną złożone do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  wraz z wnioskiem o przyjęcie i uznanie propozycji za oficjalne znaki Gminy Sulmierzyce.

 

 

Projekt herbu gminy Sulmierzyce

Ostatnia zmiana: 25 sierpnia 2011

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij