czwartek, 28 października 2021r.

Relacja z targów “Jesień w polu i ogrodzie – kościerzyński dzień ziemniaka”

22 września 2017

przez  Izabela Smardzewska

W niedzielę 17.09.2017 r. Urząd Gminy w Sulmierzycach zorganizował po raz pierwszy wyjazd na targi „JESIEŃ W POLU I OGRODZIE – KOŚCIERZYŃSKI DZIEŃ ZIEMNIAKA”.

W gronie wystawców znaleźć można było producentów i dystrybutorów urządzeń i sprzętu do produkcji ziemniaków, producentów środków do ochrony roślin oraz pozostałej produkcji rolniczej. Ogrodnicy prezentowali szeroką ofertę jesienną, składającą się z krzewów ozdobnych, nasion, bylin, sadzonek, cebul, roślin rabatowych, doniczkowych oraz środków ochrony roślin. Znaleźć można było również stoiska z elementami małej architektury ogrodowej.

Wśród stoisk wyróżniały się liczne kompozycje z roślin i warzyw.

Zwiedzający mieli możliwość skosztowania potraw z ziemniaka jak również z innych dań kuchni regionalnej. Była grochówka, bigos, placki ziemniaczane, sałatki, pierogi, pyzy, kopytka, zapiekanki. Zaopatrzyć się można było w swojskie wędliny, sery czy chleby. Nie zabrakło również czegoś dobrego do picia.

Cieszące się dużym powodzeniem wśród mieszkańców wrześniowe wyjazdy oraz ilość dokonywanych zakupów, utwierdzają Nas w słuszności organizowania tego typu wyjazdów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu.

Ostatnia zmiana: 22 września 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij