czwartek, 28 października 2021r.

SP Dworszowice Pakoszowe – strona internetowa

21 grudnia 2012

przez  admin

STRONA INTERNETOWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DWORSZOWICACH PAKOSZOWYCH, SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Szkoły Podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych. Dostępna jest pod adresem:

www.dworszowice-pak.cba.pl

Strona została uruchomiona dzięki pracy grona pedagogicznego. Już teraz jest na niej dużo ciekawych i aktualnych informacji.

Możemy przeczytać m.in. o spotkaniu z ratownikami medycznymi. Działania podjęte w Szkole Podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych w zakresie udzielania pierwszej pomocy opracowane zostały z myślą o grupie uczniów. Ta grupa wiekowa napotkać może na sytuacje, w których potrzebana będzie znajomość podstaw udzielania pomocy drugiemu. Często o dalszych losach decydują pierwsze minuty pomocy. Warto więc znać podstawowe zasady działania podczas wypadków, na które napotykamy się w życiu codziennym – tak, aby pomagać a nie szkodzić.

Podstawę do działania stanowi niezbędna wiedza medyczna i ćwiczenia praktyczne. W celu dobrego przekazania wiedzy i podejmowania działań praktycznych zorganizowano spotkanie z Ratownikami Medycznymi Anną Paczuszką i Janem Koperskim.

Przygotowano uczniów do podejmowania właściwego sposobu pomocy, rozbudziliśmy zainteresowania podstawową wiedzą medyczną. Zadania i formy realizacji zostały dobrane odpowiednio do wieku i stanu wiedzy uczniów.

Główne cele podjętego działania to:

  • kształtowanie świadomości i postaw dzieci sprzyjających bezpieczeństwu własnemu
    i innych oraz przygotowanie dzieci do racjonalych zachowań w przypadku wystąpienia zagrożeń;

  • zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej;

  • kształtowanie postaw prospołecznych i przygotowanie dzieci do samopomocy przez wyposażenie ich w umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie naszej szkoły stali się małymi ratownikami. Od roku 2011 SP w Dworszowicach Pakoszowych wysyła raporty do Jurka Owsiaka z Projektu „Ratujemy i Uczymy Ratować” o podjętych działaniach pod kierunkiem Pani Joanny Kubickiej i Pani Bogusławy Czaińskiej.

Organizatorem spotkania z Ratownikami Medycznymi była Pani Marta Barańska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ze spotkania z ratownikami:

Ostatnia zmiana: 27 stycznia 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij