poniedziałek, 16 maja 2022r.

Spotkanie dotyczące aktualnej sytuacji epizootycznej w zakresie afrykańskiego pomoru świń, HPAI oraz innych zagrożeń

1 października 2018

przez  Łukasz Kucharski

W związku z informacją Głównego Lekarza Weterynarii o poprawiającej się sytuacji epizootycznej na terytorium Polski w zakresie występowania choroby Aujeszkyego świń, planowane jest złożenie wnioski do Komisji Europejskiej o uznanie kolejnych regionów kraju za urzędowo wolne od tej choroby. W związku z powyższym Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wieluniu uprzejmie zaprasza na konsultacje w sprawie urzędowego uwolnienia regionu obszaru województwa łódzkiego, w tym powiatu pajęczańskiego. Tematyka spotkania dotyczyć będzie również aktualnej sytuacji epizootycznej w zakresie afrykańskiego pomoru świń, HPAI oraz innych zagrożeń.

Spotkanie odbędzie się w Sali obrad w Starostwie Powiatowym w Pajęcznie, ul. Kościuszki 76, 98 – 330 Pajęczno w dniu 3 października 2018 r. o godzinie 1000.

Plan spotkania:

  1. Sytuacja epizootyczna w odniesieniu do choroby Aujeszkyego świń na terenie powiatu pajęczańskiego, województwa łódzkiego, Rzeczpospolitej Polskiej.
  2. Konsekwencje związane z uznaniem województw/powiatów za urzędowo wolne od choroby Aujeszkyego, dotyczące przemieszczania świń między regionami o różnym statusie epizootycznym w odniesieniu do tej choroby, wynikające z postanowień decyzji Komisji 2008/185/WE z dnia 21 lutego 2008 r. w sprawie dodatkowych gwarancji
    w wewnątrzwspólnotowym handlu trzodą chlewną odnoszących się do choroby Aujeszkyego oraz przekazywania informacji o tej chorobie.
  3. Etiologia i objawy afrykańskiego pomoru świń. Sytuacja epizootiologiczna w Polsce i Europie.
  4. Zasady bioasekuracji w gospodarstwach, przy transporcie zwierząt, w obrocie materiałem biologicznym w gospodarstwach utrzymujących trzodę chlewną.
  5. Zagrożenie wysoce zjadliwą grypą ptaków (HPAI): objawy, diagnostyka, bioasekuracja, przepisy prawa.
  6. Sprawy różne.

Ostatnia zmiana: 1 października 2018

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij