piątek, 21 stycznia 2022r.

Starostwo unieważniło przetarg na budowę ronda w Sulmierzycach

2 sierpnia 2012

przez  admin

altSTAROSTWO UNIEWAŻNIŁO PRZETARG NA BUDOWĘ RONDA W SULMIERZYCACH

16.07.2012 r. Starostwo Powiatowe unieważniło przetarg na zadanie pn. “Rozbudowa dróg powiatowych nr 1500 E i 1901 E w Sulmierzycach w zakresie budowy ronda wraz z urządzeniami (kanalizacja deszczowa, zjazdy, chodniki, ciąg pieszo – rowerowy, oświetlenie)”. Na mocy porozumienia Gmina Sulmierzyce miała udzielić wsparcia finansowego powiatowi w wysokości 950.000,00 zł. Powiat natomiast na realizację inwestycji zabezpieczył jedynie 596.566,00 zł.

Po otwarciu kopert z ofertami przez komisję przetargową najtańszą okazała się oferta na kwotę 1.839.074,84 zł. Pomimo zabezpieczenia zbyt małej kwoty w przetargu przez Powiat Pajęczański i Gminę Sulmierzyce, gmina  była  zainteresowana zwiększeniem własnego udziału w przedmiotowej inwestycji o brakującą kwotę tj. o 292.508,84 zł. Powiat Pajęczański pomimo deklaracji złożonych przez Wójta Gminy Gabriela Orzeszka o zwiększeniu własnych środków na realizację zadania po podjęciu uchwały przez Radę Gminy w trybie natychmiastowym unieważnił przetarg.

Budowa tak bardzo potrzebnego ronda w Sulmierzycach zwiększającego bezpieczeństwo uczestników ruchu, z powodu decyzji Starostwa Powiatowego w Pajęcznie została odłożona przynajmniej o kolejny rok. Gmina Sulmierzyce będzie dążyła do zrealizowania zadania w roku 2013. 

Warto również zwrócić uwagę, iż cała dokumentacja projektowa została sfinansowana przez Gminę Sulmierzyce.

Ostatnia zmiana: 2 sierpnia 2012

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij