piątek, 28 stycznia 2022r.

Szczepienia przeciwko COVID-19 – informacje dotyczące zapisów

14 stycznia 2021

przez  Łukasz Kucharski

W ramach Narodowego Programu Szczepień przedstawiamy harmonogram szczepień zaplanowanych w najbliższym czasie przeznaczonych dla seniorów. Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Możliwości zapisu na szczepienie:

  • całodobowa i bezpłatna infolinia – 989

Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Podczas rejestracji wybieramy dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

  • rejestracja elektroniczna poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Istnieje także możliwość zmiany terminu bądź wyboru innego punktu szczepień. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymamy powiadomienie SMS oraz przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Skorzystanie z tego sposobu rejestracji wymaga posiadania Profilu Zaufanego.

  • kontakt się z wybranym punktem szczepień

Punktem szczepień  na terenie Gminy Sulmierzyce jest Samodzielny Publiczny Gminny Ośrodek Zdrowia w Sulmierzycach. Zapisu można dokonać pod numerem telefonu 600 019 786.

Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są pod linkiem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.

Dodatkowo od 15 stycznia każdy z nas, kto skończył 18. rok życia będzie mógł zgłosić chęć zaszczepienia się poprzez formularz online. Otrzymamy wówczas maila w momencie, gdy rozpoczną się szczepienia dla naszej grupy.

Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Rejestracja będzie możliwa w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla całej grupy i otrzymamy e-skierowanie.

Wszelkie informacje na temat Narodowego Programu Szczepień uzyskamy pod linkiem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie. Znajdziemy tam także odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące szczepień oraz kwestii medycznych z nimi związanych.

Mając na uwadze wspólne dobro oraz ochronę życia i zdrowia ludzkiego, serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców do zaszczepienia się.

 

Ostatnia zmiana: 14 stycznia 2021

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij