wtorek, 18 stycznia 2022r.

Szkolenie dotyczące uboju zwierząt poza rzeźnią na użytek własny

5 kwietnia 2019

przez  Łukasz Kucharski

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wieluniu informuje o możliwości szkolenia osób dokonujących uboju zwierząt poza rzeźnią na użytek własny (ubój przez właściciela lub osobę działającą na odpowiedzialność i pod nadzorem właściciela) lub w celu bezpośredniej dostawy przez producenta małych ilości drobiu, królików i zajęcy konsumentom końcowym lub lokalnym zakładom detalicznym. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wieluniu przypomina o tym, że w/w osoba dokonująca uboju powinna posiadać zaświadczenie o odbyciu bezpłatnego szkolenia zorganizowanego przez powiatowego lekarza weterynarii w zakresie ochrony zwierząt podczas uboju, dotyczące tych gatunków których ubój na użytek własny jest dopuszczony.

W związku z powyższym Powiatowy Lekarz  Weterynarii w Wieluniu  informuje, iż w dniu 10 kwietnia 2019r. w Starostwie Powiatowym w Pajęcznie ul Kościuszki  76, 98-330 Pajęczno w sali konferencyjnej od godziny 10.00 odbędzie się szkolenie w/w zakresie.

Szkolenie teoretyczne będzie obejmowało zakres Rozporządzenia Rady nr 1099/2009 rozporządzenie MRiRW dot. uboju na użytek własny. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wieluniu na podstawie listy osób przeszkolonych wystawi zaświadczenia o odbyciu szkolenia na podstawie dostarczonego wniosku osoby przeszkolonej. Za wystawienie zaświadczenia powiatowy lekarz weterynarii pobiera opłatę skarbową w wysokości 17,00 zł.

Ostatnia zmiana: 5 kwietnia 2019

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij