wtorek, 25 stycznia 2022r.

Szkolenie z zakresu wapnowania pól

2 lipca 2021

przez  Łukasz Kucharski

Gmina Sulmierzyce nawiązała współpracę z Okręgową Stacją Chemiczno-Rolniczą w Łodzi, która przeprowadziła badania gleby użytków rolnych dla zainteresowanych rolników zamieszkujących na terenie naszej społeczności. Koszt pobrania próbek glebowych został częściowo dofinansowany z budżetu Gminy Sulmierzyce.

W związku z dużym zainteresowaniem rolników na temat wapnowania gleb i dopłat do wapnowania gleb w dniu 29.06.2021 r. przestrzegając zasad pandemii w Urzędzie Gminy w Sulmierzycach zostało zorganizowanie spotkanie z rolnikami.  W trakcie szkolenia przedstawiciel Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Łodzi – Pan Adam Ostalczyk przedstawił informacje dotyczące prawidłowego wapnowania i nawożenia gleb oraz wyjaśnił sposób wypełniania wniosków celem uzyskania dopłat do zakupu wapna.

W spotkaniu uczestniczył również pracownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Pajęcznie Pani Katarzyna Korbaczyńska, która przedstawiła program azotanowy w kontekście stosowanych nawozów.

Podczas dyskusji rolnicy mogli zadawać pytania oraz wymienić się doświadczeniami w zakresie stosowanych przez siebie nawozów oraz nabyć wiedzę z zakresu planowanego wapnowania swoich pól.

Ostatnia zmiana: 2 lipca 2021

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij