sobota, 16 października 2021r.

Uroczystość obchodów Dnia Nauczyciela w gminie Sulmierzyce

12 października 2017

przez  Łukasz Kucharski

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto, święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. W tym roku uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela w gminie Sulmierzyce odbyły się 9 października. Organizatorem obchodów była Szkoła Podstawowa w Sulmierzycach. Na uroczystość zaproszono wszystkich pracowników związanych z oświatą: nauczycieli, pracowników administracyjnych i obsługi, przedstawicieli organu prowadzącego, emerytów i związkowców.

Pani Sekretarz Anna Szydłowska w imieniu Wójta Gminy podziękowała za trud włożony w wychowywanie naszych najmłodszych mieszkańców, kształtowanie postaw patriotycznych, społecznych dzieci i młodzieży i złożyła życzenia satysfakcji z pracy pedagogicznej oraz zadowolenia z trudnej, ale jakże pięknej, pracy z dziećmi i młodzieżą.

Tradycyjnie podczas uroczystości zostały wręczone nagrody Wójta Gminy przyznawane z okazji Dnia Nauczyciela. Nagrody wraz z Panią Sekretarz wręczył Przewodniczący Rady Gminy Pan Tadeusz Kruszyński. Wyróżnieniami zostali uhonorowani:

– ze Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach: Dyrektor Pani Małgorzata Świątkowska, nauczyciel języka polskiego Pani Edyta Kierlik-Reszka, nauczyciel informatyki Pani Jolanta Osińska-Korczak i nauczyciel historii Pani Justyna Skibińska,

– z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogumiłowicach: Dyrektor Pani Gabriela Najgebaur i pedagog szkolny Pani Martyna Radecka,

– ze Szkoły Podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych: Dyrektor Pani Ewelina Kłobut i nauczyciel języka polskiego Pani Marta Barańska,

– z Przedszkola w Sulmierzycach: Dyrektor Pani Ewa Grzybek oraz wychowawca grupy młodszej Pani Małgorzata Brożyna-Koniowska.

Następnie nagrody dla nauczycieli i pracowników obsługi wręczyli Dyrektorzy placówek oświatowych.

Uroczystość uświetnił recital utalentowanej wokalistki Teatru Studio Buffo Ingi Kucharskiej przy akompaniamencie nauczyciela muzyki Pana Pawła Mielczarka.

W mieniu władz gminy wszystkim pracownikom oświaty składamy życzenia wszelkiej pomyślności i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.

Ostatnia zmiana: 12 października 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij