niedziela, 5 grudnia 2021r.

Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Sulmierzycach. Stypendia motywacyjne Wójta Gminy Sulmierzyce

28 czerwca 2018

przez  Paulina Telenga

Podczas tegorocznego zakończenia roku szkolnego w szkołach podstawowych na terenie gminy Sulmierzyce, które odbyło się 22 czerwca, nastąpiło tradycyjnie wręczanie stypendiów motywacyjnych najzdolniejszym uczniom, ale nie tylko… W Szkole Podstawowej w Sulmierzycach odbyło się bowiem Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Z tej okazji podczas uroczystości gościliśmy Łódzkiego Kuratora Oświaty Pana Grzegorza Wierzchowskiego oraz Dyrektor sieradzkiej delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi Panią Małgorzatę Świątek-Słoninę. Pojawili się również przedstawiciele władz naszej gminy – Sekretarz Gminy Pani Anna Szydłowska, Przewodniczący Rady Gminy Pan Tadeusz Kruszyński, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Pani Grażyna Smolarek-Chwastowska, Radny Rady Gminy Pan Jacek Wielgosik oraz Skarbnik Gminy Pani Ewa Bęczkowska.

Poza stypendiami motywacyjnymi Wójta Gminy Sulmierzyce, uczniowie Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, otrzymali z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty nagrody rzeczowe.

 Za rok szkolny 2017/2018 wyróżnionych zostało 70 uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych:

– 12 ze Szkoły Podstawowej w Bogumiłowicach,

– 6 ze Szkoły Podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych,

– 52 ze Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach, w tym 36 z klas szkoły podstawowej
oraz 16 z klas gimnazjalnych.

Najwyższą średnią wśród uczniów szkół podstawowych – 5,67 mogą pochwalić się Alicja Kulbat i Klaudia Serwa – uczennice Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach. Natomiast w klasach gimnazjalnych Anotni Iwan – 5,50.

Łącznie wypłacono stypendia na kwotę 23 100,00 zł.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i udanego wakacyjnego wypoczynku!

Relacja i zdjęcia Kuratorium Oświaty w Łodzi: http://www.kuratorium.lodz.pl/zakonczenie-roku-szkolnego-w-sulmierzycach-2/

Ostatnia zmiana: 28 czerwca 2018

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij