sobota, 4 grudnia 2021r.

Zwiedzanie Sandomierza z Gminną Bibloteką Publiczną

4 listopada 2011

przez  admin

Zwiedzanie Sandomierza z Gminną Biblioteką Publiczną

17.09.2011 r. odbyła się pierwsza wycieczka zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sulmierzycach. Pierwszym punktem wycieczki było  zwiedzanie pięknego renesansowego zamku w Baranowie Sandomierskim gdzie kręcone były sceny do serialu „Czarne Chmury”. Następnie wycieczkowicze udali się do Sandomierza i spotkali sie z przewodnikiem. To on pokazał miasto i  jego urokliwe miejsca: katedrę, zamek, ratusz, dom Długosza, Kościół św. Michała, Collegium Gastromianum, kamienicę Oleśnickich.

Brama opatowska, na której szczyt  należy wspiąć się po 150 schodach, zapewniła  cudowne widoki na cały Sandomierz i jego okolice. Równie ciekawa okazała się wycieczka trasą podziemną, która prowadzi pod ulicami i kamienicami miasta. Oczywiście nie zabrakło pytań do przewodnika na temat Ojca Mateusza.

Wszystkich, którzy jeszcze nie odwiedzili tego miejsca szczerze zachęcamy!  Już niebawem zdjęcia w galerii.

Ostatnia zmiana: 4 listopada 2011

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij