czwartek, 28 października 2021r.

Afrykański pomór świń

14 sierpnia 2014

przez  admin

AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

W związku z pojawieniem się na terytorium Polski afrykańskiego pomoru świń Wojewoda Łódzki zgodnie z zaleceniami Głównego Lekarza Weterynarii zwraca uwagę na odpowiedzialne i rozsądne podejście do tego poważnego zagrożenia.

Afrykański pomór świń to groźna, wysoce zakaźna i zaraźliwa choroba wirusowa świń domowych oraz dzików. Choroba ta nie stwarza zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi.

Rozprzestrzenianie się afrykańskiego pomoru świń będzie skutkować dalszymi stratami ekonomicznymi w hodowli, spowodowanymi upadkami świń, kosztami likwidacji ognisk choroby oraz w przemyśle mięsnym.

Informacje dla hodowców trzody chlewnej w sprawie  pomoru świń oraz informacje dla grupy osób przekraczających granice kraju oraz wszystkich mieszkańców naszego województwa, bieżące komunikaty Głównego Lekarza Weterynarii można także znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii w Warszawie: www.wetgiw.gov.pl. Dodatkowo Główny Lekarz Weterynarii uruchomił telefon informacyjny w tej sprawie – 22 6231065. Osoby zainteresowane tematem mogą dzwonić pod wskazany numer telefonu celem uzyskania niezbędnych informacji w sprawie.

Do pobrania:

Pismo Wicewojewody Łódzkiego w sprawie ASF

Pismo Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie ASF

Ulotka dla hodowców trzody chlewnej

Ulotka dla myśliwych i leśników

Ulotka dla osób wyjeżdżających poza teren Unii Europejskiej

Ostatnia zmiana: 14 sierpnia 2014

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij