wtorek, 18 stycznia 2022r.

Apelujemy! Bądź odpowiedzialny! Zostań w domu!

23 marca 2020

przez  Łukasz Kucharski

Apel akcji „Zostań w domu!” płynie do nas ze wszystkich stron. Izolacja ma kluczowe znaczenie w walce z epidemią koronawirusa. Jedna osoba, która nie stosuje się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia może doprowadzić w skrajnym przypadku do blisko pół tysiąca zakażeń w ciągu miesiąca!

20 marca zostało wydane rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące stanu epidemii w Polsce. Minister Edukacji Narodowej, również 20 marca, wydał dwa rozporządzenia: zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  oraz w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Rozporządzenia przedłużają czasowe zawieszenie zajęć do dnia 10 kwietnia 2020 r. oraz wprowadzają organizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub Linnego sposobu realizacji zadań, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 30b ustawy Prawo oświatowe.

Działania Rządu mają na celu ograniczenie do minimum rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Drodzy Mieszkańcy, prosimy o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, ograniczenie do niezbędnych wyjść z domu. Nie zapominajmy o seniorach. Jeśli znacie seniorów, którzy nie są w stanie zrobić zakupów, pomóżcie im lub zgłoście do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulmierzycach (tel. 726 042 974). Przebywając w sklepach pamiętajcie o zachowaniu ostrożności oraz bezpiecznej odległości od innych osób – w szczególności stojąc w kolejkach.

Pamiętajmy, że najbliżsi, w szczególności rodzice i dziadkowie liczą na nasza dojrzałą i odpowiedzialną postawę.

Przypominamy, że z Urzędem Gminy i GOPSem możecie Państwo kontaktować się telefonicznie i elektronicznie – szczegóły TUTAJ.

Gminny Ośrodek Zdrowia apeluje, żeby sprawy załatwiać telefonicznie poprzez Teleporady – szczegóły TUTAJ.

Ostatnia zmiana: 23 marca 2020

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij