piątek, 26 lutego 2021r.

Badania gleb

14 sierpnia 2014

przez  admin

BADANIE PH GLEB

Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Łodzi informuje, że trwają prace nad wyznaczeniem obszarów z ograniczeniami naturalnymi (ONW) w Polsce. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zobowiązało Okręgowe Stacje Chemiczno-Rolnicze do wykonania badań pH gleb, które posłużą jako jedno z kryteriów do ustalenia powierzchni objętych specjalną formą płatności w latach 2014-2020.

Z danych ARiMR wynika, że tylko w 2013 roku z dopłat ONW skorzystało w Polsce ponad 750 tys. rolników na łączną kwotę blisko 1,37 mld zł. Mając nadzieję na utrzymanie tak znaczącego poziomu wsparcia dla rolnictwa w warunkach gospodarowania na obszarach z ograniczeniami naturalnymi Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Łodzi informuje, że na terenie gminy w miesiącach lipiec 2014 – maj 2015 będą prowadzone prace monitoringowe, w celu dostarczenia (całkowicie anonimowych) danych do Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, który na zlecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyznaczy ONW.

Badania są bezpłatne, a ich wyniki mogą przynieść znaczące korzyści rolnikom w perspektywie lat 2014-2020. Dodatkowe informacje dotyczące prac monitoringowych można uzyskać w siedzibie Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Łodzi z/s ul. Zbocze 16 a, 92-003 Łódź, tel: (042) 679-30-01, www.schr.gov.pl, e-mail: lodz@schr.gov.pl

Ostatnia zmiana: 14 sierpnia 2014

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij