środa, 3 marca 2021r.

Cepeliada 2015 – relacja

10 czerwca 2015

przez  admin

CEPELIADA 2015 ZA NAMI – FOTORELACJA

W sobotę 6 czerwca odbyła się piąta już edycja Cepeliady. Z roku na rok impreza staje się coraz bardziej popularna i rozpoznawalna w regionie. W tym roku gwiazdą goszczącą w Sulmierzycach był znany zespół rockowy IRA. Na ich występ przybyły tłumy miłośników muzyki z okolicy i nie tylko.

Była to tylko jedna z licznych atrakcji w ten wyjątkowo słoneczny dzień. Impreza rozpoczęła się o godz. 15-stej występami dzieci i młodzieży z gminnych placówek oświatowych. Następnie na scenie zagrały orkiestry dęte gmin Sulmierzyce i Strzelce Wielkie, zespoły Kwiaty Polne i Jankowskie Wolanki. Duże zainteresowanie wzbudził występ utalentowanych mażoretek ze Strzelec.

W ramach Cepeliady w gminie Sulmierzyce odbył się tegoroczny Jarmark Nadwarciański. Gminy należące do Lokalnej Grupy Działania „Wielkiego Łuku Warty” chwaliły się swoimi walorami i prezentowały dorobek kulturalny. Oczywiście nie zabrakło wyśmienitego swojskiego jedzenia, przekąsek, miodów i innych słodkości.

Przed IRĄ wystąpiła znana grupa disco-polo „Cliver”. Zabawa taneczna trwała do późnych godzin nocnych. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych takich jak dmuchańce, kule wodne, trampoliny, karuzele, malowanie buzi czy przejażdżki konne.

Warto wspomnieć o Pierwszym Zlocie Motocyklowym, na który stawiło się blisko 200 maszyn z całej Polski. Motocykle wzięły udział w paradzie ulicami Sulmierzyc i przez Piekary. Korowód najróżniejszych motocykli ciągnął się prawie pół kilometra. Miłośników ekstremalnych wrażeń zachwycił występ mistrza Polski w akrobacjach motocyklowych tzw. „stuncie”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Marcina Rozpędowskiego z tegorocznej Cepeliady i zapraszamy za rok!

Ostatnia zmiana: 27 stycznia 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij