poniedziałek, 17 stycznia 2022r.

Cepeliada 2018 – fotorelacja

6 czerwca 2018

przez  Łukasz Kucharski

W sobotę 2 czerwca na boisku sportowym w Sulmierzycach odbyła się ósma edycja Cepeliady. Tegoroczna impreza połączona była z IV Sulmierzyckim Zlotem Motocyklowym, na który dotarło ponad 300 motocykli z całej Polski oraz kilkanaście zabytkowych samochodów. Fani dwóch kółek zaczęli przybywać już po godzinie 14. Podczas zlotu można było pooglądać wspaniałe motocykle, zobaczyć pokaz crossów, wziąć udział w symulacji dachowania, a nawet obejrzeć pokaz akcji ratowniczo-gaśniczej z udziałem OSP Sulmierzyce. Ponadto motocykle wzięły udział w paradzie po gminie Sulmierzyce. Przejechanie blisko 50 km trasy trwało godzinę.

Tuż po godzinie 17 przybyłych gości powitał Wójt Gminy Sulmierzyce Pan Gabriel Orzeszek oraz Przewodniczący Rady Gminy w Sulmierzycach Pan Tadeusz Kruszyński. Następnie jako pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z gminnych placówek oświatowych. Mogliśmy również obejrzeć występ grupy tanecznej „Czadersi”. W występach udział wzięło blisko 200 uczniów i przedszkolaków, gromadząc przed sceną liczną publiczność. Ponadto mieliśmy okazję posłuchać koncertu Orkiestry Dętej Gminy Sulmierzyce, która w tym roku zagrała z Orkiestrą Dętą Miasta i Gminy Sędziszów.

Następnie na scenie pojawiła się Sylwia Grzeszczak, która zaprezentowała swoje największe przeboje. Natomiast po godzinie 22  z głośników rozległ się dźwięk muzyki wykonywanej przez zespół Lady Pank. Tegoroczne gwiazdy przyciągnęły wielu fanów i zapewniły świetną zabawę uczestnikom Cepeliady.

Poza koncertami i występami na scenie zorganizowano również inne atrakcje. W namiotach wokół boiska mogliśmy spróbować wyśmienitego tradycyjnego jedzenia przygotowanego przez stowarzyszenia działające na terenie gminy Sulmierzyce, podziwiać dzieła regionalnego malarza Pana Jerzego Kacprowskiego, a także rzeźbiarza Pana Henryka Chałubca. Natomiast Pan Paweł Musiał na swoim stoisku prezentował najpiękniejsze okazy ze swojej hodowli kur.

Przygotowano także konkurs strzelecki, który cieszył się dużym zainteresowaniem – w rywalizacji udział wzięło ponad 100 osób. Ponadto nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, takich jak dmuchańce, kule wodne, trampoliny, karuzele, malowanie twarzy, zabawy z animatorami czy przejażdżki konne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznej Cepeliady oraz IV Sulmierzyckiego Zlotu Motocyklowego:

Ostatnia zmiana: 6 czerwca 2018

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij