poniedziałek, 16 maja 2022r.

Dodatkowy oddział przedszkolny w Bogumiłowicach

2 września 2016

przez  admin

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

DODATKOWY ODDZIAŁ W PRZEDSZKOLU W BOGUMIŁOWICACH

Wczoraj rozpoczął się nowy rok szkolny. Przygotowania do niego trwały praktycznie całe wakacje we wszystkich placówkach na terenie naszej gminy. 26 sierpnia radni Komisji Oświaty, Zdrowia i Zaopatrzenia Ludności osobiście sprawdzili stan przygotowań.

Przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym powstał plac gier i zabaw oraz altana. Zostały przeprowadzone generalne remonty świetlicy szkolnej, pracowni komputerowej i plastycznej. Z kolei w Dworszowicach Pakoszowych zostało dokończone ogrodzenie oraz wymieniono podłogi w klasach.

Jednak największym wyzwaniem przed nowym rokiem szkolnym było zapewnienie wszystkim chętnym dzieciom 3 i 4-letnim miejsca w przedszkolu. Z uwagi na brak możliwości utworzenia jeszcze jednego oddziału przedszkolnego w Sulmierzycach władze gminy postanowiły zaadaptować klasy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bogumiłowicach.

Dzieci mają do dyspozycji 3 duże sale dydaktyczne, nowe szatnie i sanitariaty. Sale wyposażone są w tablice multimedialne, sprzęt audio i video oraz gry i zabawki. Po adaptacji przedszkole w Bogumiłowicach dysponuje trzema oddziałami i uczęszczają do niego 54 dzieci z całej gminy.

Ostatnia zmiana: 27 stycznia 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij