wtorek, 18 stycznia 2022r.

Dyżur pracownika Urzędu Skarbowego

9 marca 2016

przez  admin

KOMUNIKAT NACZELNIKA URZĘDU SKARBOWEGO W PAJĘCZNIE
dotyczący rozliczenia rocznego za 2015 rok
przez podatników osiągających przychody opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych

Uprzejmie Państwa informuję, iż:

1. Podatnicy, opodatkowani w 2015 roku podatkiem dochodowym od osób fizycznych, tj. osoby osiągające dochody ze stosunku pracy, emerytur/rent krajowych, umowy o dzieło, umowy zlecenia, umowy akwizycyjnej, świadczeń i zasiłków przedemerytalnych, zasiłków z ubezpieczenia społecznego, zasiłków dla bezrobotnych, stypendiów i innych oraz osoby osiągające dochody z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, zobowiązani są do złożenia zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w terminie do dnia 2 maja 2016 roku.

2. Płatnicy, tj. pracodawcy oraz inne organy, są obowiązani przekazać podatnikowi informacje o uzyskanych przez podatnika dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy lub roczne obliczenie podatku za 2015 rok (PIT-11, PIT-8C, PIT-40, PIT-R) w terminie do dnia 29 lutego 2016r.

3. Druki zeznań podatkowych można pobierać oraz składać:

  • a) w siedzibie Urzędu Skarbowego w Pajęcznie przy ul. 1 Maja 9 w godzinach pracy tut. Urzędu (Sala Obsługi Klienta),
  • b) Urzędzie Gminy w Sulmierzycach14 marca 2016 r. w godzinach 13:00–15:00.
We wskazanym terminie w siedzibie Urzędu Gminy będzie pełnić dyżur pracownik Urzędu Skarbowego w Pajęcznie (będzie również możliwość złożenia zeznania drogą elektroniczną).

4. W/w rozliczenia roczne można także przesyłać:

  • za pośrednictwem poczty na adres: Urząd Skarbowy w Pajęcznie ul. 1 Maja 9, 98-330 Pajęczno,
  • drogą elektroniczną – interaktywne formularze, za pomocą których można wypełnić i wysłać zeznania roczne, należy pobrać ze strony www.finanse.mf.gov.pl/systemy-informatyczne/e-deklaracje z zakładki „Formularze” lub skorzystać z dostępnej od marca 2016 r. usługi PFR poprzez zakładkę “Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe” na stronie internetowej Portalu Podatkowego – www.portalpodatkowy.mf.gov.pl.

Ostatnia zmiana: 9 marca 2016

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij