wtorek, 18 stycznia 2022r.

Dzień Edukacji Narodowej 2019

15 października 2019

przez  Paulina Telenga

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty, ale i dzień upamiętniający rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, dzień gratulacji i podziękowań za trud wychowania młodych pokoleń i ciężką pracę.

W tym roku uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela w gminie Sulmierzyce odbyły się 10 października, a ich organizatorem była Szkoła Podstawowa w Dworszowicach Pakoszowych. Na spotkanie zaproszono wszystkich pracowników związanych z oświatą: nauczycieli, pracowników administracyjnych i obsługi, przedstawicieli organu prowadzącego, emerytów i związkowców.

Podczas spotkania Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Pani Grażyna Smolarek-Chwastowska w imieniu swoim i wszystkich Radnych podziękowała nauczycielom i pracownikom oświaty oraz złożyła życzenia wszelkiej pomyślności i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.

Następnie głos zabrała Sekretarz Gminy Pani Anna Szydłowska, która w imieniu Wójta Gminy podziękowała za trud włożony w wychowywanie naszych najmłodszych mieszkańców, codzienną pracę, zaangażowanie, pasję oraz kształtowanie postaw patriotycznych, społecznych dzieci i młodzieży. Złożyła również życzenia satysfakcji z pracy pedagogicznej oraz zadowolenia z trudnej, ale jakże pięknej, pracy z dziećmi i młodzieżą. Podkreśliła także, jak ważną rolę dla Gminy Sulmierzyce odgrywa rozwój oświaty.

W czasie uroczystości wręczone zostały przez Panią Sekretarz oraz  Wiceprzewodniczącą Rady Gminy nagrody Wójta Gminy przyznawane z okazji Dnia Nauczyciela. Następnie Dyrektorzy placówek oświatowych wręczyli nagrody dla nauczycieli i pracowników.

Uroczystość uświetnił występ Pani Marzeny Rakowskiej.

Ostatnia zmiana: 15 października 2019

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij