sobota, 16 października 2021r.

Dzień Edukacji Narodowej w gminie Sulmierzyce

16 października 2018

przez  Paulina Telenga

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto, święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. W tym roku uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela w gminie Sulmierzyce odbyły się 12 października, a ich organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bogumiłowicach. Na uroczystość zaproszono wszystkich pracowników związanych z oświatą: nauczycieli, pracowników administracyjnych i obsługi, przedstawicieli organu prowadzącego, emerytów i związkowców.

Sekretarz Gminy Pani Anna Szydłowska w imieniu Wójta Gminy podziękowała za trud włożony w wychowywanie naszych najmłodszych mieszkańców, kształtowanie postaw patriotycznych, społecznych dzieci i młodzieży i złożyła życzenia satysfakcji z pracy pedagogicznej oraz zadowolenia z trudnej, ale jakże pięknej, pracy z dziećmi i młodzieżą. Podkreśliła także, jak ważną rolę dla Gminy Sulmierzyce odgrywa rozwój oświaty.

Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Pan Tadeusz Kruszyński, który w imieniu swoim i wszystkich Radnych podziękował nauczycielom i pracownikom oświaty oraz złożył życzenia wszelkiej pomyślności i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.

Tradycyjnie podczas uroczystości zostały wręczone nagrody Wójta Gminy przyznawane z okazji Dnia Nauczyciela. Nagrody wraz z Panią Sekretarz wręczył Przewodniczący Rady Gminy. Wyróżnieniami zostali uhonorowani:

– ze Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach: Dyrektor Pani Małgorzata Świątkowska, nauczyciel muzyki Pan Paweł Mielczarek, nauczyciel języka polskiego Pani Agnieszka Zięba oraz psycholog szkolny Pani Olga Majewska,

– z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogumiłowicach: Dyrektor Pani Gabriela Najgebaur i nauczyciel matematyki Pani Joanna Torchała,

– ze Szkoły Podstawowej w Dworszowicach Pakoszowych: Dyrektor Pani Ewelina Kłobut i nauczyciel matematyki Pani Joanna Kubicka,

– z Przedszkola w Sulmierzycach: Dyrektor Pani Ewa Makos oraz wychowawca grupy Pani Katarzyna Rabenda.

Następnie nagrody dla nauczycieli i pracowników obsługi wręczyli Dyrektorzy placówek oświatowych.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bogumiłowicach.

W imieniu władz gminy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty, składamy życzenia pomyślności, wytrwałości oraz wielu sukcesów w pracy zawodowej.

Niech nigdy nie zabraknie Wam cierpliwości i troski o dobro wspólne, jakim jest powierzona Wam młodzież. Życzymy, aby niełatwa misja nauczyciela, pedagoga i wychowawcy przyniosła Państwu wiele satysfakcji i radości.

Ostatnia zmiana: 16 października 2018

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij