poniedziałek, 16 maja 2022r.

Fotorelacja z wycieczki do Poznania

25 września 2012

przez  admin

FOTORELACJA Z WYCIECZKI DO KÓRNIKA I POZNANIA

15.09.2012. r. o godzinie 5:00 pełny autokar wyruszył na wycieczkę do Kórnika i Poznania, zorganizowaną przez Gminna Bibliotekę Publiczną w Sulmierzycach. To już II edycja projektu „ Z biblioteką zwiedzamy Polskę”. Pierwszym punktem wycieczki był przepiękny zamek w Kórniku, który  otacza fosa, a dostęp do niego był możliwy jedynie przez most zwodzony. W zamku został zachowany wystrój XIX wieczny, szafy, łóżka , krzesła, komody, biurka itp. Największą atrakcją Kórnika jest Arboretum, największy i najstarszy w Polsce park z bogatymi kolekcjami drzew i krzewów.

Następnie wycieczkowicze zwiedzali  Poznań, gdzie zobaczyli Bazylikę Archikatedralną pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest ona miejscem pochówku pierwszych władców Polski oraz miejscem chrztu Mieszka I. W podziemiach znajdują się m. in. relikty grobowców, misa chrzcielna. Po obiedzie uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć Ostrów Tumski, kościół Franciszkanów oraz Stare Miasto. Potem był czas wolny, a o godzinie 18 autobus ruszył w powrotną drogę. Wszyscy wracali zadowoleni, co niektórzy pytali już o termin następnego wyjazdu i rezerwację na liście.

Ostatnia zmiana: 27 stycznia 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij