niedziela, 26 września 2021r.

Gmina Sulmierzyce walczy o wodę

11 października 2017

przez  Przemysław Szczerkowski

Rada Gminy Sulmierzyce w trakcie obrad ostatniej sesji w dniu 28.09.2017 r. podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia stanowiska w sprawie naprawy szkód górniczych w postaci niedoboru wody w gminie Sulmierzyce, powstałych w wyniku działalności PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna.

W konsekwencji podjętej  uchwały Wójt Gminy działając w interesie mieszkańców został zobligowany do podjęcia działań prawnych wobec PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna zmierzających do naprawy szkód górniczych związanych z niedoborem wody w gminie Sulmierzyce.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa przedsiębiorca prowadzący ruch zakładu górniczego ponosi odpowiedzialność za szkody spowodowane tą działalnością, a poszkodowany może żądać naprawienia tej szkody. Jednym, ze wskazanych w obowiązujących przepisach prawa, sposobów naprawienia szkody jest dostarczenie wody.

Treść uchwały: Uchwała NR XL/241/2017 Rady Gminy w Sulmierzycach z dnia 28 września 2017 r. w sprawie przyjęcia stanowiska w sprawie naprawy szkód górniczych w postaci niedoboru wody w gminie Sulmierzyce, powstałych w wyniku działalności PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna

 

Ostatnia zmiana: 11 października 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij