niedziela, 26 września 2021r.

I piekarski piknik sąsiedzki

14 lipca 2015

przez  admin

I PIEKARSKI PIKNIK SĄSIEDZKI – FOTORELACJA

W pierwszą sobotę lipca z inicjatywy nowo powstającego Stowarzyszenia “Nasze Piekary” wraz ze wsparciem Gminy Sulmierzyce mieszkańcy Piekar spotkali się na placu przy świetlicy na I Piekarskim Pikniku Sąsiedzkim. Członkowie stowarzyszenia przygotowali dla wszystkich potrawy na grilla i ognisko oraz ugotowali kapustę z koperkiem. Oprócz tego uczestnicy pikniku przynieśli ciasta, sałatki i inne smakołyki do wspólnej degustacji. Przybyło około 90 osób.

Piknik rozpoczęto wspólną biesiadą. Przygotowano liczne konkursy z nagrodami i gry dla dzieci i dorosłych. Dzieci chętnie m. in. rysowały kredą po kostce brukowej, grały w dwa ognie, kręciły figurki z balonów itd. Dorośli również mogli wykazać się w różnych, śmiesznych konkursach, np. kręcenia hula-hop przez panów, czy wbijania gwoździ przez panie. Oprócz tego tańcom i śpiewom przy muzyce nie było końca.

Pierwszy Piekarski Piknik Sąsiedzki udał się na “piątkę” i członkowie stowarzyszenia mają nadzieję, że będzie to już taka tradycja, że raz w roku spotkają się na takiej imprezie i oczywiście w jeszcze większym gronie sąsiadów.

Tekst i zdjęcia: Agata KURZYNOGA

Ostatnia zmiana: 27 stycznia 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij