środa, 23 września 2020r.

I turniej Młodych Mistrzów w piłce nożnej – fotorelacja

19 marca 2018

przez  Przemysław Szczerkowski

W sobotę 17 marca  w hali sportowej Szkoły Podstawowej  w Sulmierzycach odbył się I  Turniej Młodych Mistrzów w piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Sulmierzyce. Zawody były skierowane dla dzieci z rocznika 2009 i młodszych, a zrealizowane zostały w ramach projektu „Sportowa Gmina! Sulmierzyce 2018” który został objęty honorowym patronatem posła na Sejm RP Grzegorza Schreibera.

W pierwszej fazie drużyny zostały podzielone na dwie grupy i rywalizowały system „każdy z każdym”. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do Ligi Mistrzów, natomiast zespoły z miejsc III i IV do Ligi Europy.

Pierwsze miejsce w Lidze Mistrzów przypadło drużynie Start Lgota Wielka, która wygrała turniej lepszą różnicą bramek. Drugie miejsce zajął zespół WKS Wieluń. Trzecie miejsce natomiast Ajaks Częstochowa, a czwarte Akademia Sportu Sulmierzyce I.

W Lidze Europy tryumfował zespół Zawiszy Pajęczno, wyprzedzając odpowiednio: Omegę Kleszczów, Astorię Szczerców i Akademię Sportu Sulmierzyce II.

Najlepszym zawodnikiem wybrany został Igor Walczak (WKS Wieluń), natomiast najlepszym bramkarzem Igor Merder (Start Lgota Wielka.).

Każda drużyna otrzymała piłkę i pamiątkowe puchary. Nagrody zostały wręczone przez Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Żanetę Zimoń.