poniedziałek, 16 maja 2022r.

II międzygminne zawody wedkarskie

10 sierpnia 2016

przez  admin

II MIĘDZYGMINNE ZAWODY WĘDKARSKIE

W niedzielę 7 sierpnia na stawie w Pajęcznie odbyły się Międzygminne Zawody Wędkarskie. W tym roku udział w zawodach wzięły reprezentacje: Gminy Strzelce Wielkie, Gminy Sulmierzyce oraz Gminy i Miasta Pajęczno. O godz. 6.00 omówiony został regulamin oraz rozlosowano stanowiska. Zawodnicy przy słonecznej pogodzie rywalizowali na łowisku w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej. W klasyfikacji drużynowej punktowało po pięciu najlepszych wędkarzy z każdej gminy. Łowienie trwało od godz. 7.30 do 11.30.

Kategoria indywidualna

I miejsce – Tadeusz Pluciński (4,580 kg) – Pajęczno

II miejsce –  Jacek Wielgosik (4,220 kg) – Sulmierzyce

III miejsce – Mariusz Szczęsny (2,150 kg) – Strzelce Wielkie

IV miejsce – Andrzej Fit (2,070 kg) – Pajęczno

V  miejsce – Bogdan Filak (1,720 kg) – Pajęczno

VI miejsce – Krystian Mazur (1,200 kg) – Strzelce Wielkie

Kategoria drużynowa

I miejsce – Pajęczno

II miejsce –Sulmierzyce

III miejsce – Strzelce Wielkie

Największa ryba o dł. 55 cm została złowiona przez Tadeusza Plucińskiego. Najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody, które wręczali osobiście Wójt Gminy Strzelce Wielkie Marek Jednak, Burmistrz Miasta i Gminy Pajęczno Dariusz Tokarski oraz Wójt Gminy Sulmierzyce Gabriel Orzeszek. Po zakończonych zawodach zorganizowano biesiadę wędkarską na której oprócz smacznego posiłku i zimnych napojów można było wymienić się wrażeniami i doświadczeniami z dziedziny wędkarstwa. Włodarze gmin zgodnie zapewnili o kontynuacji zawodów w latach następnych.

Ostatnia zmiana: 27 stycznia 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij