poniedziałek, 16 maja 2022r.

III miejsce w rankingu Wspólnoty

5 października 2016

przez  admin

III MIEJSCE GMINY SULMIERZYCE W RANKINGU INWESTYCYJNYM WSPÓLNOTY

Inwestycje poczynione w ostatnich latach w naszej gminie odczuwa praktycznie każdy mieszkaniec. Kolektory solarne, kilometry nowych dróg, budowa ronda, tworzenie i modernizacja świetlic wiejskich, komputery z dostępem do sieci Internet dla najbardziej potrzebujących rodzin – to tylko przykłady tych największych projektów.

Tym bardziej miło jest nam Państwa poinformować o zajęciu przez gminę Sulmierzyce wysokiego, trzeciego miejsca w rankingu czasopisma „Wspólnota” w kategorii wydatków inwestycyjnych gmin wiejskich w latach 2013-2015. Jest to obiektywny ranking bazujący na danych ze sprawozdań budżetowych samorządów i GUSu. W tym rankingu przeanalizowano wydatki 1562 samorządów. Pierwszy w zestawieniu jest Kleszczów, natomiast drugie miejsce zajęła gmina Ożarowice z województwa śląskiego.

Nasze miejsce jest tym bardziej cenne, iż budżet gminy, w porównaniu do pozostałych gmin ze szczytu rankingu, jest stosunkowo mały. Na większość inwestycji zostały pozyskane środki zewnętrzne. Ogromne znaczenie ma również doskonała współpraca władz gminy z Radą Gminy. Współpraca w tym aspekcie pokazała, że radni identyfikują się z wizją rozwoju gminy przedstawianą przez Wójta.

Nagrodę w postaci statuetki i dyplomu odebrała w imieniu Wójta Kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych Agnieszka Starostecka na Samorządowym Forum Kapitału i Finansów w Katowicach.

Ostatnia zmiana: 27 stycznia 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij