środa, 18 maja 2022r.

III Targi Rolno-Ogrodnicze – fotorelacja

13 maja 2022

przez  Łukasz Kucharski

Za nami III Targi Rolno-Ogrodnicze w Sulmierzycach. W tym roku w imprezie wzięło udział 90 wystawców. Zdecydowana większość była z województwa łódzkiego, ale odwiedzili nas także  wystawcy spoza regionu. Przepiękna pogoda przyciągnęła tłumy. Nad bezpiecznym przebiegiem targów czuwała Ochotnicza Straż Pożarna w Sulmierzycach. Podczas imprezy wielu wystawców zaprezentowało bogaty asortyment drzew, krzewów ozdobnych i owocowych, kwiatów rabatowych i balkonowych, rozsad warzyw i ziół, maszyn i urządzeń do prac ogrodowych. Osoby będące w trakcie zagospodarowania swoich działek mogli zapoznać się z systemami nawadniającymi, małą architekturą ogrodową, nowymi wzorami pokryć dachowychkostką brukową i ogrodzeniami.

Na targach nie zabrakło również potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia działające na terenie gminy Sulmierzyce.  Degustacje potraw przygotowali także wystawcy oferujący produkty wytworzone w systemie rolnictwa ekologicznego. Można było spróbować m.in. zdrowych soków, pysznych wędlin, chlebów, serów, czy past z ryb.

Miłośnicy pszczelarstwa odwiedzali stoiska, na których znajdowały się produkty i sprzęt pszczelarski. Koneserzy sztuki mogli podziwiać obrazy i rzeźby prezentowane przez twórców z naszej gminy.  Nie zabrakło również rękodzieła.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska informacyjne Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej,  Urzędu Gminy w Sulmierzycach i Solparku.

Najmłodsi uczestnicy  chętnie oglądali maszyny rolnicze, motocykle i stare samochody. Po raz pierwszy na targach zaprezentowaliśmy Państwu  odrestaurowane ciągniki z lat 50-tych. należące do mieszkańca naszej gminy, które z pewnością wywołały pozytywne wspomnienia seniorów.

Dziękujemy  wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu organizowanej imprezy. Do zobaczenia na kolejnych targach.

Film i zdjęcia autorstwa Katarzyny Grębowicz:

 

Ostatnia zmiana: 13 maja 2022

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij