niedziela, 5 grudnia 2021r.

Informacja dla hodowców trzody chlewnej i bydła

20 września 2012

przez  admin

INFORMACJA DLA HODOWCÓW TRZODY CHLEWNEJ I BYDŁA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wieluniu przypomina o konieczności prawidłowego wypełniania łańcuchów pokarmowych dla zwierząt przeznaczonych do uboju. Łańcuch pokarmowy musi być wypełniony kompletnie i czytelnie, żadna rubryka nie może być pominięta. Zgodnie z drukiem dokonujemy skreślenia niepotrzebnej odpowiedzi lub znakiem X zaznaczamy właściwą odpowiedź.

Należy pamiętać o tym, że we wszystkich gospodarstwach, w których hodowane są świnie jest pobierana krew do badań monitoringowych w kierunku choroby Aujeszky, co także należy zaznaczyć w odpowiednim miejscu formularza i dopisać numer decyzji potwierdzającej, że gospodarstwo jest wolne od choroby Aujeszky.

W przypadku świń łańcuch pokarmowy towarzyszy danej partii wysyłanej z gospodarstwa do ubojni, natomiast w przypadku bydła musi być oddzielny druk na każdą sztukę z numerem indywidualnym kolczyka.

Świnie i bydło, które nie posiadają łańcucha pokarmowego lub jest on wypełniony nieprawidłowo lub nieczytelnie nie będą przyjmowane do uboju.

Do pobrania (arkusz kalkulacyjny):

Obowiązujący druk łańcucha pokarmowego

lub wersja w formacie pdf:

Obowiązujący druk łańcucha pokarmowego

Ostatnia zmiana: 20 września 2012

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij