piątek, 21 stycznia 2022r.

Informacja – dofinansowanie do zabiegu sterylizacji lub kastracji zwierząt

19 kwietnia 2017

przez  Justyna Urbańska

Informuje się mieszkańców Gminy Sulmierzyce, iż zgodnie z § 9 Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Sulmierzyce na rok 2017 podjętego Uchwałą Nr XXXIII/196/2017 Rady Gminy w Sulmierzycach z dnia 27 marca 2017 r. mogą otrzymać dofinansowanie do zabiegu sterylizacji lub kastracji zwierząt. Właściciel lub opiekun może zgłosić tylko jedno zwierzę.

Dofinansowanie obejmuje 50 % kosztów sterylizacji lub kastracji zwierząt.

Jak uzyskać dofinansowanie?

  • Właściciel lub opiekun musi dokonać pisemnie zgłoszenia w siedzibie Urzędu Gminy w Sulmierzycach. Wzór wniosku dostępny do pobrania tutaj:

    wniosek o dofinansowanie zabiegu weterynaryjnego

    lub w siedzibie Urzędu Gminy pok. nr 22.

  • Gmina Sulmierzyce pisemnie poinformuje właścicieli zwierząt o przyznanym dofinansowaniu oraz dokona skierowania na zabieg sterylizacji lub kastracji wskazując lekarza weterynarii, który taki zabieg przeprowadzi.
  • Właściciel lub opiekun indywidualnie umówi się z lekarzem weterynarii na termin wykonania zabiegu, w ciągu 1 miesiąca od dnia otrzymania pisma o przyznanym dofinansowaniu. W/w dokument należy okazać lekarzowi.
  • Właściciel zwierzęcia opłaca lekarzowi weterynarii 50% kosztów zabiegu, które wynoszą odpowiednio:

– zabieg sterylizacji: 75,00 zł (słownie: siedemdziesiąt pięć złotych 00/100),

– zabieg kastracji: 25,00 zł (słownie: dwadzieścia pięć złotych 00/100).

Dofinansowanie przyznawane będzie według kolejności zgłoszeń, w miarę posiadanych środków finansowych.

Ostatnia zmiana: 19 kwietnia 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij