wtorek, 18 stycznia 2022r.

informacja o suszy

21 lipca 2015

przez  admin

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW O SUSZY

Urząd Gminy w Sulmierzycach informuje, że Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach – Państwowego Instytutu Badawczego (IUNG – PIB  w Puławach) opracował aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą w oparciu o wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin w Polsce w oparciu o kategorie gleb w tych gminach. Zgodnie z bieżącym komunikatem, na terenie powiatu pajęczańskiego nie występuje zjawisko suszy rolniczej.

Suszę – oznaczają szkody spowodowane wystąpieniem, w dowolnym sześciodekadowym okresie od 1 kwietnia do dnia 30 września, spadku klimatycznego bilansu wodnego poniżej wartości określonych dla poszczególnych gatunków roślin uprawnych i gleb; w przypadku gdy dla danej rośliny nie jest prowadzony monitoring suszy, szkody można szacować, jeżeli monitoring powietrza potwierdza wystąpienie suszy w uprawach o analogicznych wymaganiach wodnych.

Więcej informacji można uzyskać na stronie IUNG – PIB w Puławach pod adresem: www.susza.iung.pulawy.pl i na stronie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi w zakładce Komunikaty urzędowe pod adresem: www.lodzkie.eu/page/85,komunikaty-urzedowe.html lub w wydziale Rolnictwa pod adresem www.lodzkie.eu/page/106,rolnictwo.html. Niezbędnych informacji można również uzyskać na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakładce Informacje branżowe – Niekorzystne zjawiska atmosferyczne – pomoc: pod adresem: www.minrol.gov.pl/Informacje-branzowe/Niekorzystne-zjawiska-atmosferyczne-pomoc.

Ostatnia zmiana: 21 lipca 2015

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij