piątek, 21 stycznia 2022r.

Informacja SPZOZ w Pajęcznie dla pacjentów dotycząca punktu mobilnego Drive-Thru

16 października 2020

przez  Łukasz Kucharski

Od czwartku 15 października 2020 r. będzie otwarty „Punkt poboru materiału biologicznego do przeprowadzenia testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2”. Pobranie wymazów będzie odbywać się w namiocie przy budynku SPZOZ w Pajęcznie – ul. 1 Maja 13/15 w Pajęcznie. Punkt będzie czynny codziennie, w godzinach od 7:00 do 11:15 w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki, soboty, niedziele oraz od 13:00 do 17:15 w środy. Będzie działał na zasadach punktu Drive-Thru, gdzie próbki pobierane będą tylko i wyłącznie od osób przebywających w samochodach. W mobilnym punkcie pobrań pacjenci będą mieli wykonywane testy po zleceniu ich przez lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Skierowania na wymazy są wystawiane w systemie informatycznym przez lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Informacje dla pacjentów chcących skorzystać z punktu Drive-Thru:

 • Pacjent na 2-3 h przed badaniem nie powinien spożywać posiłków, myć zębów, nie stosować płynów do płukania jamy ustnej, nie żuć gumy, nie stosować leków wziewnych, przeciwdrobnoustrojowych ani tabletek do ssania na gardło.
 • Pacjent skierowany przez lekarza POZ na wymaz przyjeżdża samochodem, którego nie może opuszczać przez cały czas procedury pobierania wymazu:
  – pacjent zgłasza się na badanie w maseczce zakrywającej usta i nos;
  – przygotowuje dokument ze zdjęciem i nr PESEL;
  – pielęgniarka odbiera dokument potwierdzający tożsamość i dokonuje czynności administracyjnych;
  – na polecenie pielęgniarki pacjent zdejmuje maseczkę i otwiera szeroko usta;
  – pielęgniarka pobiera wymaz z gardła pacjenta przez uchylona szybę w samochodzie.

 

Z poważaniem,

Dr n. med. Agnieszka Kubot-Krawczyk

   Dyrektor SPZOZ w Pajęcznie

 

Ostatnia zmiana: 16 października 2020

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij