poniedziałek, 17 stycznia 2022r.

IV Turniej na Orliku

6 lipca 2015

przez  admin

IV TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY – FOTORELACJA

W niedzielę 28 czerwca 2015 r. odbyła się czwarta już edycja turnieju piłkarskiego o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy w Sulmierzycach. Turniej rozpoczął się o godzinie 14 na sulmierzyckim Orliku. Do piłkarskich zmagań przystąpiło 11 drużyn z gminy Sulmierzyce. Zostały one podzielone na 3 grupy – dwie czterozespołowe i jedną trzyzespołową. Do ćwierćfinału awansowały po trzy drużyny z grup czterozespołowych oraz dwie z grypy trzyzespołowej.

Wyniki poszczególnych grup przedstawiały się następująco:

Grupa A:

Galacticos – Orzeł Bieliki 2:0

Juniorzy – Słowian 0:2

Galacticos – Juniorzy 0:4

Orzeł Bieliki – Słowian 1:3

Galacticos – Słowian 0:1

Orzeł Bieliki – Juniorzy 0:1

Grupa B:

Bałuty – Blancos 0:1

Galapagos – Urząd Gminy 0:3

Bałuty – Galapagos 5:0

Blancos – Urząd Gminy 0:1

Bałuty – Urząd Gminy 2:1

Blancos – Galapagos 4:0

Grupa C:

Królewscy Chorzenice – Oldboje

Królewscy Chorzenice – Młode Wilki 3:0

Oldboje – Młode Wilki 1:0

Tabele:

Grupa A

Lp.

Nazwa Drużyny

Punkty

Bramki

1

Słowian

9

6-1

2

Juniorzy

6

5-2

3

Galacticos

3

2-5

4

Orzeł Bieliki

0

1-6

Grupa B

Lp.

Nazwa Drużyny

Punkty

Bramki

1

Bałuty

6

7-2

2

Urząd Gminy

6

5-2

3

Blancos

6

5-1

4

Galapagos

0

0-12

Grupa C

Lp.

Nazwa Drużyny

Punkty

Bramki

1

Królewscy Chorzenice

6

4-0

2

Oldboje

3

1-1

3

Młode Wilki

0

0-4

Szczególnie ciekawie przedstawiała się sytuacja w grupie B, gdzie o kolejności decydowała tzw. „mała tabela” bezpośrednich meczy pomiędzy trzema najlepszymi zespołami (wszystkie miały po 6 punktów). Lepszą różnicą bramek w bezpośrednich meczach pierwsze miejsce w grupie zajęły Bałuty, drugi był Urząd Gminy, trzecie miejsce przypadło zespołowi Blancos.

Po zmaganiach grupowych nadszedł czas na fazę pucharową. Jej wyniki przedstawiają się następująco:

Ćwierćfinały:

Słowian – Blancos 2:0

Juniorzy – Chorzenice 0:1

Galacticos – Bałuty 1:1 (2:3 po karnych)

Urząd Gminy – Oldboje 0:0 (2:0 po karnych)

Półfinały:

Urząd Gminy – Bałuty 1:4

Słowian – Chorzenice 3:1

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się zespoły Królewskich Chorzenice oraz „czarnego konia turnieju” zawodników drużyny Urzędu Gminy. Po zaciętym spotkaniu na tablicy wyników widniał remis 1:1. W rzutach karnych lepszym zespołem okazał się Urząd Gminy.

W wielkim finale spotkał się ubiegłoroczny zwycięzca Bałuty z niepokonanym w niedzielnym turnieju Słowianem. Mecz był dramatyczny a zwycięskiego gola z rzutu wolnego zdobył Robert Rygalski – wybrany najlepszym graczem całego turnieju. Najlepszym bramkarzem został natomiast zawodnik drużyny Urzędu Gminy Marcin Wyszkowski, którego interwencje w konkursie rzutów karnych w fazie pucharowej przesądziły o trzecim miejscu drużyny Urzędu Gminy.

Wszystkie drużyny zostały uhonorowane przez Przewodniczącego Rady Gminy w Sulmierzycach nagrodami a cztery najlepsze także pucharami.

Turniej, mimo pochmurnej pogodny, przyciągnął dużą grupę kibiców. Poziom sportowy wzrasta z roku na rok. Zaciętość meczów i walka w większości spotkań do ostatniego gwizdka mogła podobać się kibicom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku w turnieju weźmie udział jeszcze więcej drużyn a poziom nie będzie odbiegał od tegorocznego. Zapraszamy za rok!

Ostatnia zmiana: 27 stycznia 2017

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij